سه شنبه , مهر ۸ ۱۳۹۹
آخرین خبرها

یک مشاور خوب کنکور چگونه باید باشد

شیمی کنکور

یک مشاور خوب کنکور چگونه باید باشد

 

یک مشاور خوب کنکور باید موارد زیر را انجام دهد.

 

برات برنامه هفتگی شخصی دقیق بنویسه

یه برنامه خوب باید هم شامل تایم دقیق باشه و هم شامل حجم مباحث و هم تعداد تست. و در ضمن دقیقا متناسب با شرایط شخصی شخص تو باشه (برنامه آماده نباشه و هر هفته متناسب با شرایط و تواناییات عوض بشه).

 

هر شب پیگیریت کنه و برات وقت بذاره

تو اگه بدونی یه نفر هست که هر شب یه ساعت خاصی منتظر اینه بهش گزارش کار بدی و با عشق و دلسوزانه پیگیریت کنه قطعا چندین برابر به برنامه ات پایبند خواهی بود و هر جور شده با علاقه اجراش می کنی. پس مشاورت باید آینده ات واسش مهم باشه و پیگیر و دلسوزت باشه.

 

باهات رفیق باشه

دوران دبیرستان خیلی دوران حساس و مهمی هست و یه انتخاب یا یه دوستی اشتباه میتونه آیندتو تحت تاثیر قرار بده. پس مشاورت باید برات یه رفیق دلسوز باشه تا وقتی سر دو راهی قرار میگیری بتونی مشکلاتت رو باهاش در میون بذاری و بهت راهکار بده.

 

بهت روحیه بده

یه مشاور خوب باید بتونه با پیاماش، با حرفاش و حتی گاهی با فرستادن یه عکس مربوط به هدفت به تو انگیزه بده. همدمت باشه و وقتی روحیت میگیره، کم میاری و افسرده میشی عین مرهم باشه واست و آرامش رو بهت منتقل کنه.

 

به درس هات مسلط باشه

یه مشاور خوب برای نوشتن یه برنامه دقیق و حساب شده باید به مباحث درسی شما اشراف کامل داشته باشه تا بتونه متناسب با سطح سختی و آسونی و اهمیت هر فصل برای شما برنامه ریزی کنه و بیشتر بتونه شما رو درک کنه.

 

راه هدف مورد نظر تو رو رفته باشه و بهش رسیده باشه

آیندت مهمه پس دست کسی که راه هدفتو نرفته و درسای تورو نخونده و تست نزده و رشته ای که تو میخوای رو قبول نشده ولی داره درباره درسات و هدفت نظر میده نسپرش (مثلا اگه تو تجربی میخونی نباید آیندتو بسپاری دست کسی که دکتری یه رشته انسانی داره!).

 

هزینه ای که ازت میگیره نجومی نباشه و منصفانه و به اندازه وقتی باشه که برات میذاره

باهوش باشید و باج بی خودی به کسی ندید و این تفکر که “هرچی گرون تره بهتره” رو یه بار برای همیشه از مغزتون بیرون کنید. چون یک سری آدم ها دارند از این تفکر شما سو استفاده میکنند و پول آنچنانی ازتون میگیرن که کارشون رو مهم و زیاد جلوه بدن ولی کاری که براتون انجام میدن خیلی کم و صرفا برای پوله.

 

دکتر مهدی نباتی

 

دکتر مهدی نباتی مدرس شیمی کنکور و دبیرستان متخصص شیمی آلی سنتز و فرمولاسیون دارو و طراحی دارو و محصولات آرایشی بهداشتی
تدریس خصوصی شیمی یازدهم در تهران

 

 

تدریس خصوصی شیمی دبیرستان در تهران

 

حتما ببینید

دکتر مهدی نباتی مدرس شیمی کنکور و دبیرستان متخصص شیمی آلی سنتز و فرمولاسیون دارو و طراحی دارو و محصولات آرایشی بهداشتی

۳ چیز مهم تر از کنکور

۳ چیز مهم تر از کنکور   دوست عزیز درسته که امسال کنکور داری، اما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code