شنبه , آبان ۳ ۱۳۹۹
آخرین خبرها

۶ کار ممنوعه تا کنکور

شیمی کنکور

۶ کار ممنوعه تا کنکور

 

همه ما حداقل یک بار تجربه رژیم های کاهش یا افزایش وزن رو داشتیم. و برای رسیدن به وزن ایده آل خیلی از غذاهایی که دوست داشتیم بخوریم رو نخوردیم و یا خیلی از غذاهایی که دوست نداشتیم رو خوردیم. کنکور هم یه نوع رژیمه البته رژیم درسی که واجبات و ممنوعیات خاص خودشو داره.

 

تنبلی و اهمال کاری

تنبلی خیلی لذت بخشه. رو کاناپه دراز بکشی و سریال ببینی. اما متاسفانه با تنبلی نمیشه موفق شد عزیز دلم.

تنبلی فقط واسه اونا خوبه که هدفی ندارند، معلوم نیست چی می خوان و فقط دنبال پر کردن وقتشون هستند.

 

پرخوابی

امسال دیگه از خواب زیاد خبری نیست. یه محاسبه ساده ریاضی می گه اگر روزی ۸ ساعت بخوابی یعنی یک سوم عمرت خواب بودی. به خدا خیلیه که یک سوم عمرت رو به خاطر خواب از دست بدی.

 

بی برنامگی

بی برنامگی، سردرگمی و بی نظمی مطالعاتی نتیجه اش میشه یک درس رو بارها خوندن و یک درس دیگه رو اصلا نخوندن. نتیجه میشه فرصت کافی نداشتن برای تموم کردن مطالب. نتیجه میشه مرور نکردن و فراموشی مطالب.

 

گوشی

رفیق بدان و آگاه باش که استفاده زیاد از حد عواقب خطرناک و تلخی رو در پیش داره. حداکثر روزی یک ساعت ازش استفاده کن. بده دست یکی از اعضای خانواده که واست نگهش داره تا نتونی ازش استفاده کنی.

 

نداشتن پیوستگی

یه روز خوندن و یه روز نخوندن فقط خودتو خسته میکنه و هیچ نتیجه مثبتی هم نداره. یا کلا خودتو خسته نکن و درس نخون یا اگه میخوای بخونی پیوستگی داشته باش که حداق نتیجه زحمتاتو بگیری.

امیدوارم که انتخابت گزینه اول باشه.

 

استرس و نگرانی

استرس و نگرانی در مورد کاری که می تونی برای بهتر شدنش تلاش کنی بیهوده ترین کار دنیاست. با استرس فقط اوضاع رو بدتر می کنی اما اگه تلاش کنی می بینی که دلیلی برای استرس و نگرانی های بی مورد وجود نداره.

 

دکتر مهدی نباتی

 

دکتر مهدی نباتی مدرس شیمی کنکور و دبیرستان متخصص شیمی آلی سنتز و فرمولاسیون دارو و طراحی دارو و محصولات آرایشی بهداشتی
تدریس خصوصی شیمی در تهران

 

 

تدریس خصوصی و نیمه خصوصی شیمی کنکور و دبیرستان در تهران

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code