شنبه , مرداد ۹ ۱۴۰۰
آخرین خبرها

انواع استخراج شده های دارویی آبی

استخراج شده های دارویی آبی

استخراج شده های دارویی آبی

جوشانیده ها (Decoctions)

DAB.8 تهیه جوشانده ها را به ترتیب زیر مجاز میداند.

دارو در اندازه های توصیه شده در درجه حرارت بالای ۹۰ درجه سانتیگراد و آب قرار داده میشود. ظرف در حمام آب جای داده شده و به مدت ۳۰ دقیقه همراه با به هم زدن مکرر در این حرارت نگاهداری میشود. سپس در حالی که هنوز داغ است فیلتر میشود. در صورتی که پس از فشردن ملایم باقیمانده دارو، وزن مجاز جوشانیده حاصل نگردد، مقدار مورد نیاز آب جوش بر روی باقیمانده ریخته و مجددا به آرامی فشرده میشود. این استخراج شده دومی به جوشانیده اصلی اضافه میشود تا وزن مورد نظر حاصل آید.

دم کردنی ها (Infusions)

انفوزیونها بر طبق DAB.8 به ترتیب زیر تهیه میشوند:

یک بخش از دارو در اندازه های توصیه شده به همراه ۳ تا ۵ قسمت آب چندین بار در یک هاون ساییده میشود و برای ۱۵ دقیقه به حال خود رها میشود. سپس بقیه آب جوش بر روی مخلوط ریخته میشود. حاصل در یک ظرف برای مدت ۵ دقیقه، همراه با به هم زدن مکرر در یک حمام آب با حرارت ۹۰ درجه سانتیگراد معلق میگردد. سپس درب ظرف بسته شده و کنار گذاشته میشود تا خنک گردد. در صورتی که وزن توصیه شده دم کردنی پس از فشردن ملایم باقیمانده دارو حاصل نگردد، مقدار مورد نیاز آب سرد به باقیمانده اضافه و مجددا به ملایمت فشرده میشود. این استخراج شده به دم کرده اصلی اضافه میشود تا وزن مورد نظر حاصل آید.

خیسانده ها (Macerates)

خیسانده ها بر طبیق DAB.8 به طریق زیر تهیه میگردند:

داروی ریز شده بر طبق دستور پس از افزودن مقدار مورد نیاز آب به آن در درجه حرارت محیط همراه با به هم زدن گاه به گاه برای مدت ۳۰ دقیقه به حال خود رها میشود. استخراج شده سپس فیلتر میشود و با مایع حاصل از آبکشی به وزن توصیه شده رسانیده میشود.

درباره‌ی Iranian Chemist

Iranian Chemist

حتما ببینید

آموزش رایگان شیمی آلی دکتر مهدی نباتی Mehdi Nabati 09011828140

کدام گیاهان دارویی برای درمان یرقان مفید هستند؟

گیاهان دارویی مفید برای یرقان زردی بیماری نیست بلکه نوعی اختلال کبدی است که با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + = 26