آخرین خبرها

دکتر علی مصباح شیمیدان برتر آمریکا شد

دکتر علی مصباح، دانشمند ایرانی مقیم شمال کالیفرنیا و استاد مهندسی شیمی و زیست مولکولی دانشگاه برکلی به عنوان یکی از برندگان جایزه “۳۵ دانشمند برتر زیر ۳۵ سال” انجمن مهندسان شیمی آمریکا معرفی شد.

در بیانیه انجمن مهندسان شیمی آمریکا (AIChE) برای معرفی برندگان امسال، اشاره شده که دکتر مصباح و دیگر برندگان این عنوان به دلیل “مشارکت عمیقی که در پیشبرد حرفه مهندسی شیمی” داشته اند، شایسته دریافت این جایزه در سال ۲۰۱۷ شده اند.

در این بیانیه آمده است: این جایزه برای تقدیر از موفقیتهای جوانترین اعضای انجمن مهندسان شیمی و برای تبلیغ دستاوردهای این نسل که چهره حرفه مهندسی شیمی را متحول میکنند، طراحی شده است. برندگان این عنوان، سرمشقی برای بهترین دستاوردهایی هستند که مهندسان شیمی جوان میتوانند در ابتدای زندگی حرفه ای خود به آن نائل آیند.

دکتر مصباح در مصاحبه با انجمن مهندسان شیمی آمریکا تأکید کرده است که میخواهد با پژوهش خود در جامعه اثرگذاری کند. او به علاقه و اشتیاق زیاد خود برای دانشجویان و پژوهشگران زیر نظر خود اشاره کرده است.

جایزه دکتر مصباح و بقیه برندگان در کنگره سالانه مهندسان شیمی در شهر مینیاپولیس (ایالت کینه سوتا) در ماه آینده طی مراسم ویژه ای اهدا خواهد شد.

دکتر علی مصباح متولد ۱۹۸۳، دانش آموخته مهندسی شیمی در مقطع کارشناسی از دانشکده فنی دانشگاه تهران، مقطع کارشناسی ارشد و دکتری از دانشگاه صنعتی دلفت در هلند و دوره پسادکتری در دانشگاه MIT است.

زمینه پژوهشی دکتر مصباح، سیستم و کنترل فرایندهای شیمیایی و زیستی است. دکتر مصباح در حال توسعه ابزارهای محاسباتی پیشرفته ای برای تحلیل سیستمها و کنترل پیشرفته بر فرایندهای نوین شیمیایی و زیستی است.

وی در حال حاضر استادیار دانشگاه کالیفرنیا در برکلی و رئیس آزمایشگاه پروسس سیستمز و کنترل این دانشگاه میباشد.

درباره‌ی Iranian Chemist

حتما ببینید

دکتر مهدی نباتی مدرس شیمی کنکور و دبیرستان متخصص شیمی آلی سنتز و فرمولاسیون دارو و طراحی دارو و محصولات آرایشی بهداشتی

فرمولاسیون ضدعفونی کننده ها

فرمولاسیون ضدعفونی کننده ها   فرمولاسیون ضدعفونی کننده ها همیشه جزو پر چالش ترین فرمولاسیون …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شصت چهار ÷ هشت =