آخرین خبرها

تضمین سلامتی در محل کار؛ پیشنهاداتی برای کارمندان

روشهایی آسان برای حفظ سلامتی در محل کار

پیشنهاداتی برای کارمندان

ساعات طولانی نشستن پشت میز را تقسیم بندی کنید

مدت زمانی که هر کارمند ایرانی به طور متوسط پشت میز مینشیند ۸ ساعت در روز است؛ پس به خاطر سلامتیتان از جا بلند شوید و دقایقی را دور از میز کارتان وقت بگذرانید. برای نوشیدن یک فنجان چای یا یک لیوان آب به آبدارخانه بروید. چند حرکت کششی سرپایی انجام دهید یا به جای فرستادن ایمیل تا میز همکارتان بروید و با او گپ بزنید.

بیشتر دوست پیدا کنید

خواه در یک سازمان بزرگ کار میکنید و خواه در یک شرکت کوچک مشغول به کار هستید، اگر یک تیم باشید حفظ انگیزه برای ورزش در ساعت ناهار یا انتخاب تغذیه سالم آسانتر میشود.

یک قرار پیاده روی بگذارید

تحقیقات اخیر نشان میدهند که پیاده روی تفکر خلاق را تقویت میکند. قرار پیاده روی به جای تجزیه و تحلیل جزئیات و کاغذبازی، برای در میان گذاشتن ایده ها و حل مشکلات فوق العاده است.

با خودتان ناهار بیاورید

یک میان وعده مناسب به شما کمک میکند تمام بعد از ظهر نیرو و انرژی داشته باشید. از کربوهیدراتهایی مانند برنج قهوه ای، نان غلات، سیب زمینی شیرین، پروتئین خالص (ماهی تن یا تخم مرغ آب پز) استفاده کنید و مصرف سبزیجات رنگارنگ هم فراموش نشود.

کشوی میز کار خود را با تنقلات سالم پر کنید

مطالعات در قاره اروپا نشان میدهند خانمها در محیط کار با خوردن تنقلات سالانه ۱۰۰ هزار کالری دریافت میکنند. برای مقابله با گرسنگیهای بعد از ظهر، کشوی میزتان را با مغزهای بو نداده، میوه و کرن فلکسهای  سرشار از فیبر و ذرت پر کنید.

بدن خود را پر آب نگهدارید

یک لیوان بزرگ آب سر میزتان بگذارید و در تمام طول روز آن را پر نگهدارید تا از بی آبی بدنتان جلوگیری کنید.

در ساعت ناهار از ساختمان خارج شوید

قسمتی از ساعت ناهار خود را به قدم زدن در هوای آزاد و زیر نور خورشید اختصاص دهید؛ به این ترتیب ویتامین D مورد نیاز بدنتان را دریافت میکنید و پند گتم جلوتر میفتید. اگر از آن دسته افرادی هستید که قید ناهار خود را میزنند، توجه داشته باشید که استفاده از ساعت ناهار موجب کاهش میزان استرس شما و افزایش انرژیتان در بعد از ظهر خواهد شد.

برای مدیریت استرس خود وقت وقت بگذارید

مطمئن شوید که از تکنیکهای سودمند مدیریت استرس بهره میگیرید. برنامه های زیادی هستند که میتوانید آنها را دانلود کنید یا حتی در ساعت ناهار به کلاس یوگای نزدیک محل کارتان سر بزنید.

از پله استفاده کنید

به جای انتظار کشیدن برای آسانسور، از پله بالا و پایین بروید. هر چه بیشتر این کار را انجام دهید، آسانتر خواهد شد.

به خاطر سلامتی خودتان اظهار نظر کنید

اگر کار کوچک یا بزرگی هست که رئیستان میتواند برای ارتقای سلامتی شما و سایر همکاران انجام دهد، از گفتن آن هراس نداشته باشید.

درباره‌ی Iranian Chemist

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده ÷ = سه