آخرین خبرها

پروفسور افسانه صفوی شیمیدان برجسته ایرانی برنده جایزه آکادمی جهان علوم در سال ۲۰۱۸

پروفسور افسانه صفوی، استاد تمام شیمی دانشگاه ملی شیراز برنده جایزه Medal Lecture از آکادمی جهانی علوم در سال ۲۰۱۸ گشت.

به گزارش خبرنگار وبسایت شیمیدان ایرانی، آکادمی جهانی علوم برای پیشرفت علم در کشورهای در حال توسعه (TWAS) از سال ۱۹۹۶ به صورت سالانه این جایزه ارزشمند علمی در علوم و تکنولوژی را به یک یا دو نفر از اعضای آکادمی که در پیشبرد علوم و فناوری سهم بالایی داشته اند، اعطا میکند.

پروفسور افسانه صفوی شیمیست برجسته ایرانی با حضور در بیست و هشتمین گردهمایی عمومی TWAS توانست با دریافت این جایزه ارزشمند در زمینه دستاوردهای علمی و تحقیقاتی خودشان سخنرانی کند.

ایشان متولد سال ۱۳۳۴ در شهر شیراز  میباشند که تحصیلات کارشناسی خود را در سال ۱۳۵۰ در رشته شیمی در دانشگاه شیراز و دوره کارشناسی ارشد را در سال ۱۳۵۷ و دوره دکتری را در سال ۱۳۶۰ در دانشگاه بیرمنگام انگلستان به پایان برده و به عنوان نخستین زن ایرانی که در رشته های علوم پایه به مرتبه استادی رسیده است، استاد پایه ۲۵ دانشگاه شیراز است.

دکتر افسانه صفوی که بیش از ۱۵۵ مقاله در مجلات علمی معتبر بین المللی و ۱۳۰ مقاله در کنفرانسهای داخلی و خارجی و راهنمایی ۲۶ رساله دکتری و ۴۰ پایاننامه کارشناسی ارشد را در کارنامه خود دارد. ایشان همچنین برنده جایزه علمی بین المللی پروفسور عبدالسلام در رشته شیمی، پرمقاله ترین دانشمند زن کشورهای جهان سوم و برنده نشان دانش (سال ۱۳۸۳) و دارنده عنوان استاد نمونه کشوری سال ۱۳۸۰ و از برندگان نخستین دوره جایزه (زنان در علم) در سال جاری است.

درباره‌ی Iranian Chemist

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WC Captcha ÷ یک = 2