آخرین خبرها

نان خوراک اصلی مردم

نان خوراکی اصلی مردم دنیا

نان خوراک اصلی مردم

در نقاط مختلف جهان، هر چند که عادات و رسوم منطقه های مختلف متفاوت است. زبان، لباس، غذا، عادات مذهبی گوناگونی دارند اما در همه آنها نوعی نان خواهید یافت. البته به همان قدر که ملت ها مختلف هستند نان های جور واجوری در دنیا وجود دارند. مثلا در چین نان را از آرد برنج درست می کنند (که به حد کافی برنج دارند) و در هندوستان از ارزن نان می پزند. در آلمان و کشورهای اسکاندیناوی نان را از چاودار و جو تهیه می کنند.

کشورهایی هستند که از لوبیا، سیب زمینی و بلوط نان به دست می آورند و به طور کلی نان را از دانه های غلات مختلف درست می کنند.

به دلیل اینکه نان محتوی بیشترین مواد لازم برای بدن انسان است و با هزینه کمتری نیز تهیه می شود غذای اصلی مردم جهان محسوب می شود. بدون نان بایستی تخم مرغ، شیر، میوه جات، گوشت، مرغ و ماهی مصرف کنند. تا انرژی لازم را برای زندگی اخذ کنند و این مواد برای مردم بی بضاعت به سختی قابل تهیه است، روی این اصل نان در همه ممالک بیش از سایر خوردنی ها مصرف می شود.

در دوران قدیم، انسان عادت داشت که دانه غلات را بجود تا انرژی لازم را برای بدن خود فراهم سازد. برای نخستین بار در حدود ۳۰۰۰ سال قبل از میلاد مصری ها دانه های غلات را در آسیای آبی خرد می کردند تا آرد تهیه نمایند. سپس آرد را با آب مخلوط کرده، خمیر می ساختند و می پختند. امروزه بهترین نان از گندم ساخته و پرداخته می شود. زیرا گندم محتوی ماده ای است به نام گلوتن که سبب می شود نان سبک تر و لذیذتر شود. در قرن ما هر گشوری سعی دارد نان را به بهترین فرم تهیه کند. نان فرانسه معمولا از نان سایر کشورها مرغوب تر است و بدین جهت در اغلب شهر های دنیا نان فرانسه مشتریان پر و پا قرصی دارد که اغلب به صورت باگت تهیه می شود.

با شناخت خواص میوه ها، هوشمندانه میوه بخوریم…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهل پنج ÷ چهل پنج =