سه شنبه , مرداد ۱۸ ۱۴۰۱
آخرین خبرها

چالش های تابستان کنکور چیست

شیمی کنکور

چالش های تابستان کنکور چیست

 

چطور میتونم دهم و یازدهم رو یه دور جمع کنم؟

در جواب این سوالتون باید بگم شما میتونید به جای این که یک پایه رو با تست کامل بخونید، هر دو پایه رو با تست کمتر جمع کنید. حتما میگید چطوری؟ خب با مضربی زدن تست ها (مثلا مضارب ۲ یا ۳). بعد از این که هر دو پایه رو جمع کردین حالا اگه وقت اضافه اومد بقیه تستارو به صورت زمان دار و آزمونی بزنید که کاملا مسلط بشید.

 

اول دهم بخونم یا یازدهم؟

حتما شنیدی که خیلیا میگن حتما باید اول یازدهم رو بخونی. ولی خب این برای همه دانش آموزان صدق نمیکنه و نمیشه نسخه کلی پیچید. علت اصلی توصیه به اول خوندن یازدهم اینه میگن چون که تو تازه اونارو خوندی و یاد گرفتی بس به خاطر آوردنشون راحته واست و باید سریع یازدهمو جمع کنی و بذاری کنار تا بعد دهم رو بخونی.

اما توصیه ما چیه؟

خب بچه ها بیاین با هم صادق باشیم. با توجه به شرایط جامعه، این مدت شما به قدری یازدهم رو نخوندین که دهم و یازدهم هیچ فرقی واستون ندارند. پس از همون دهم شروع کنید به خوندن و سریع تمومش کنید که برید سراغ یازدهم (البته بعضی دروس رو باید ترکیبی بخونید).

 

خودم برنامه ریزی کنم یا با برنامه آزمون ها پیش برم؟

آزمون ها فقط یه برنامه راهبردی (بودجه بندی) کلی به تو میدن که باید طبق اونا برنامه ریزی شخصی دقیق هفتگی داشته باشی که حجم مباحث و تعداد تست های آزمون رو به طور دقیق بین روزای مختلف تقسیم کنی و تایم مطالعه هر درس رو در طول روز مشخص کرده باشی. پس برنامه راهبردی آزمون و برنامه هفتگیت باید موازی با هم باشند.

 

روزی چند ساعت بخونم و چند تا تست بزنم؟

در مورد ساعت مطالعه و تعداد تست هیچ وقت نباید محدوده در نظر بگبری یا خودتو با کسی مقایسه کنی. چرا که هر چقدر هم بخونی باز یکی هست که بیشتر از تو میخونه و تست میزنه. پس سعی کن هر روز بهتر از دیروز باشی و به کم قانع نشی و با بیشترین ساعت مطالعه و بیشترین تعداد تستی که میتونی و اذیتت نمیکنه شروع کنی و سعی کنی هر روز بیشتر بشه.

 

چرا فقط روزهای اول برنامه ام خوب اجرا میشه؟

برنامه ریزی احساسی هیجانی و جوگیرانه باعث میشه جسم و روحتون به قدری خسته بشه که فقط روزای اول برنامه رو دوام بیارید و اجرای برنامه با شکست مواجه بشه. توانایی های خودتونو بشناسید و طبق اونا مطالعه کنید و سعی کنید به مرور زمان ساعت مطالعه و حجم مباحث رو افزایش بدین نه یه شبه و یهویی.

 

دکتر مهدی نباتی

 

دکتر مهدی نباتی مدرس شیمی کنکور و دبیرستان متخصص شیمی آلی سنتز و فرمولاسیون دارو و طراحی دارو و محصولات آرایشی بهداشتی
تدریس خصوصی شیمی در تهران

 

 

تدریس خصوصی شیمی دبیرستان در تهران

حتما ببینید

دکتر مهدی نباتی مدرس شیمی کنکور و دبیرستان متخصص شیمی آلی سنتز و فرمولاسیون دارو و طراحی دارو و محصولات آرایشی بهداشتی

آمار عجیب پاسخگویی داوطلبان کنکور تجربی به سوالات درس شیمی

لطفا سعی نکنید به همه سوالات درس شیمی کنکور جواب دهید!!!   دانش آموزان عزیزم، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

WC Captcha هفتاد چهار ÷ 37 =