آخرین خبرها

گوزن جانوری زیبا

گوزن جانوری زیبا

گوزن جانوری زیبا

گوزن در همه جای دنیا جز استرالیا، زلاند نو و ماداگاسکار وجود دارد. پنجاه نوع مختلف از این حیوان صفات مشترکی با یکدیگر دارند.

گوزن جانور گیاه خواری است که از خزه، پوست درختان و جوانه های آنها، برگها و گیاهان آبی تغذیه می کند. این جانور بسیار ترسوست. پاهایش تنها وسیله دفاعی او می باشند. گوزن معمولا شب ها به دنبال غذا راه می افتد. حس شنوایی و بینایی خیلی قوی دارد و خطر را از خیلی دور حس می کند. گوزن ها از نظر جثه با یکدیگر بسیار متفاوت هستند. برخی از آنها فقط سی سانتی متر قد دارند در حالی که نوعی گوزن به نام الان به وزن بیش از ۵۰۰ کیلوگرم است.

مهمترین علامت مشخصه ی این گوزن ها شاخ های آنها است. در بیشتر انواع گوزن ها فقط نر ها شاخ دارند ولی در نژادهای خاصی از آنها مانند رن و کایبو ماده ها هم دارای شاخ هستند. شاخ گوزن توخالی نیست و ساختمان داخلی آن به کندوی زنبور عسل شباهت دارد.

شاخ های گوزن در فصل زمستان می افتد و هر بهار شاخ تازه ای می روید. شاخ برخی از گوزن ها ساده است، ولی برخی دیگر ممکن است حتی ۱۱ شاخه در هر شاخ داشته باشد زیرا هر سال شاخ گوزن دارای شاخه ی جدید می شود و شما می توانید با شمردن انشعابات شاخ یک گوزن به سن او پی ببرید.

در اولین سال زندگی روی پیشانی گوزن دو برجستگی کوچک ظاهر می شود که پایه ی شاخ ها را تشکیل می دهند. در سال دوم شاخ های گوزن به صورت دو میله ی صاف روی آن تشکیل می شوند. در سومین سال زندگی گوزن در هر کدام از شاخ ها یک انشعاب ظاهر می شود و از آن به بعد همه ساله انشعاب جدیدی بر آن اضافه می گردد.

آیا می دانید آزمایشات کلینیکال ترایال بر روی حیوانات چگونه انجام می پذیرد؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× یک = 6