آخرین خبرها

داستان های پری دریایی

داستان پری

پری دریایی

هنگامی که شما یک قصه پریان می خوانید، شاید تصور کنید که نویسنده کتاب آن داستان را ابداع کرده است و تمامی وقایع داستان زاییده تخیل اوست، در صورتی که این گونه داستان ها اگر به ظاهر امروز نوشته شده اند، از روزگاران پیشین به یادگار مانده اند و می توان گفت که همه داستان پریان ریشه قدیمی دارند و ما نمی دانیم آن ها را چه کسی ابداع کرده است.

در واقع قصه نویس ها و نقاش های بزرگ تنها به گزارش دادن و به تصویر کشیدن آنچه که شنیده بودند اکتفا می کردند زیرا نقالی در کنار آتش هزاران سال سابقه دارد.

برخی ها تصور می کنند که منشا تعداد زیادی از این قصه ها حقایق کوچکی هستند که در طی قرون گذشته و در اثر سینه به سینه نقل شدن تغییر شکل یافته اند و پس از تحریف به صورت امروزی در آمده اند. طبیعت ما انسان ها نیز طوری است که همیشه به مطالب غیر عادی و اسرار آمیز جلب می شویم و به همین علت است که وقتی داستانی از نسلی به نسل دیگر منتقل می شود، هر چند که حوادث آن کاملا معمولی باشد، به تدریج به صورت وقایع باور نکردنی و فوق طبیعی در می آید.

یکی از پری های معروف داستان های قدیمی پری دریایی است که نصف بالایی آن به شکل یک دختر زیبا و نصف پایینی اش ماهی است! این پری در اقیانوس های دور دست زندگی می کند و گاهی نیز به ساحل سر می زند. ملوان های دوران های پیشین نقل کرده اند که به چشم خود آن را دیده اند و حتی با آن به صحبت نیز پرداخته اند.

به هر حال در داستان های قدیمی همواره پری ها حضور دارند و کارهای فوق بشری را به عهده می گیرند و عجیب است که این داستان در میان ملل مختلف و به زبان های متفاوت شباهت بیش از حد دارند.

از طریق شیمیدان ایرانی با علوم جدید آشنا شوید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفتاد هفت − = هفتاد سه