دوشنبه , مهر ۵ ۱۴۰۰
آخرین خبرها

بزرگترین اشتباه کنکوری های ۱۴۰۰

تدریس خصوصی شیمی کنکور

بزرگترین اشتباه کنکوری های ۱۴۰۰

 

رفقا گاهی می بینم که متاسفانه بعضی از مشاوران به دانش آموزان میگن که تست های کنکور ۹۹ و یا کنکورهای جدیدتر رو فعلا نزنین و به جاش تست های تالیفی بزنین تا تست ها نسوزه!!!

منظور این عزیزان اینه که چون ماه های آخر کنکور، قراره تست های کنکور رو در قالب آزمون جامع بزنین، اگه الان زده باشین تست ها می سوزه و اون زمان تست ها رو حفظی!!!

نظر تمام مشاورینی که این رو میگن محترم هستش ولی اما در این مقاله من نظر خودم رو میگم: این کار که الان تست های تالیفی رو بیشتر بزنین و تیت های کنکور رو نگه دارین تا نسوزن یکی از بزرگترین اشتباهات هر دانش آموزی می تونه باشه.

 

چرا؟

چون که بعضی اوقات تو کنکور برای بعضی دروس و مباحث سبک و تیپ تست ها عوض میشه! و شما باید تغییر سبک رو ببینین تا بدونین تو سال جدید چطور از هر مبحثی تست اومده و بتونی متناسب با اون بهتر بخونین!

مثلا تو کنکور ۹۹ برای اولین بار درس شیمی بدون هیچ شباهتی به همه کنکورهای قبل با یه سبک جدید طراحی شد و دیگه خبری از سوالات نخ نما شده و پیشبینی شده خیلی از اساتید فرمولی نبود. برای همینه که همیشه گفتم و میگم که شیمی با بقیه دروس فرق می کنه. شیمی نه مثل زیست شناسی حفظیه و نه مثل ریاضی و فیزیک پر از فرمول محض هست. بلکه شیمی تحلیلی است. لذا هم باید روش تحلیل مباحث شیمی رو یاد بگیرید و هم اینکه سوالای امسال رو خوب بررسی کنید تا با تیپ جدید سوالات شیمی آشنا بشید.

پس دوستان من، این حرف دیگه دیگه منسوخ شده که تست های کنکور رو بذار آخر تا نسوزن!!! وگرنه آخر سال میشه و به خودت میای و می بینی که روش خوندنت با با سبک سوالات هیچ شباهتی نداشته و اون وقت به جای اینکه تست ها بسوزن، خودت می سوزی!!!

 

دکتر مهدی نباتی

 

دکتر مهدی نباتی مدرس شیمی کنکور و دبیرستان متخصص شیمی آلی سنتز و فرمولاسیون دارو و طراحی دارو و محصولات آرایشی بهداشتی
تدریس خصوصی شیمی در تهران

 

 

تدریس خصوصی و گروهی شیمی تحلیلی در تهران

 

حتما ببینید

دکتر مهدی نباتی مدرس شیمی کنکور و دبیرستان متخصص شیمی آلی سنتز و فرمولاسیون دارو و طراحی دارو و محصولات آرایشی بهداشتی

رفع مشکل نا امیدی و بی انگیزگی کنکوری ها

رفع مشکل نا امیدی و بی انگیزگی کنکوری ها   یه موضوع عادی ممکنه برای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + = 19