یکشنبه , شهریور ۳۰ ۱۳۹۹
آخرین خبرها

آیا کلاس خصوصی بروم یا نروم ؟

شیمی کنکور

آیا کلاس خصوصی بروم یا نروم ؟

 

خودت رو ارزیابی کن

مطالعه برای کنکور به این صورت هستش که اول شما باید مبحث مورد نظر رو آموزش ببینی و بعدشم کلی تست بزنی تا به تسلط برسی.

اگر دیدی مبحثی یا درسی رو نمیتونی بهش تسلط پیدا کنی حتما برای اون درس یا مباحثی که مشکل داری رو با یک استاد خوب کلاس بگیر.

 

معلمان مدرسه ات رو ارزیابی کن

معلما ۳ دسته ان یا واقعا مباحث رو خوب آموزش میدن و شما کامل یاد میگیرین پس دیگه نیازی به کلاس خصوصی ندارین. دسته دوم متاسفانه معلمایی هستند با اینکه خودشان به مباحث تسلط دارند ولی یا توانایی انتقال ندارند و یا به خاطر بعضی موارد در کلاس خوب تدریس نمی کنند تا دانش آموزان مجبور به برداشتن کلاس خصوصی با آنها شوند. ببین دوست عزیز اگه برات نمره مهمه باهاشون کلاس بگبر ولی نه اگه کنکور برات مهمه، اصلا چنین کاری نکن و به جاش برو با اساتید خوب کلاس بردار. دسته سوم هم معلمایی هستند که چون کتاب ها عوض شده اند واقعا خودشان تسلط ندارند و مبحث رو فقط به صورت روزنامه واری به شما میگن و یا کلاسهارو با خنده و اینجور چیزا میگذرونن. تو این مورد هم حتما به کلاس خصوصی فکر کن.

 

سمت پکیج ها یا DVD های کنکوری نرو

بارها گفته ایم که اصلا سمت اینجور پکیج ها نرو. دلیلشم اینه که هر دانش آموزی توانایی یادگیری متفاوتی داره و سوالات متفاوتی در ذهنش موقع تدریس ایجاد میشه در حالی که این ویدیوهای آموزشی ارتباط یک طرفه است و اگر شما به مشکلی برخوردین و یا سوالی براتون پیش اومد مسلما نمیتونین بپرسین. دومین مشکل بزرگ این ویدیوها اینه که شما برای فهمیدن و همچنین یادداشت برداری مجبورین هی ویدیوها رو جلو عقب کنین که باعث میشه زمان زیادی از شما گرفته بشه. پس اصلا سمت این نوع پکیج ها نرو ولی اگر فقط توی چند تا مبحث جزئی از یه درسی مشکل داشتی اون وقت میتونی از این ویدیوها هم استفاده کنی.

 

آموزشگاه های کنکوری رو ارزیابی کن

متاسفانه مشکلی که اکثر آموزشگاه ها دارن اینه که کلاس ها رو با تعداد زیادی دانش آموز برگزار می کنن و یا اینکه اساتیدی که اونجا تدریس میکنن همون معلمان مدرسه اند. خب مسلمه که نباید انتظار داشته باشی که با رفتن به اینجور آموزشگاه ها موفق بشی. اولا هیچ وقت همه دروس رو به یه آموزشگاه نرو. ثانیا اگر برای درسی هم خواستی به آموزشگاه بری اول خوب ارزیابی کن ببین کلاساشون چند نفره است و اساتیدشون اساتید کنکوری هستند یا همون معلمای مدرسه. پیشنهاد میشه کلاسهایی برین که نهایتا بیشتر از ۱۵ نفر نباشین. چون اگر تعدادتون زیاد باشه اصلا فرصت نمیشه که شما سوالاتتونو بپرسین.

 

رفع اشکال

اگر کتاب کمک آموزشی و یا جزوه ات رو خوندی و تست زدی و جاهایی هم متوجه نمیشی ویدیو نگاه کردی ولی باز هم اشکالاتی داشتی حالا میتونی برای رفع اشکال کلاس خصوصی بری و سوالاتت رو بپرسی.

 

کلاس خصوصی

با توجه به اینکه کلاس خصوصی یه ارتباط دو طرفه اس مشخصه که دیگه مشکلات بالایی رو نخواهی داشت. از مزایای کلاس خصوصی میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • فهم راحت تر دروس
  • عدم اتلاف وقت و جلوگیری از هدررفت زمان
  • رفع اشکال به موقع و اصولی
  • ارتباط دو طرفه و مستقیم با استاد
  • تمرکز بیشتر بر روی مباحث
  • پرسیدن همه سوالاتی که ذهنت رو مشغول کرده
  • ایجاد ارتباط بهتر با دروس
  • آشنایی با روشهای تست زنی

در ضمن توصیه میشه شدیدا که حتما کلاسها رو تو حونه خودتون برگزار کنین تا زمانی صرف رفت و آمد نکنین. دومین مورد اینکه حتما با یکی دو تا از دوستانتون مشترکا کلاس بگیرین چون اینجوری هم هزینه هاتون میاد پایین و هم اینکه اون جو نشاط کنکوری وجود خواهد داشت.

 

ارزیابی اساتید کنکوری

موقع گرفتن کلاس خصوصی حتما به انخاب اساتید توجه کنین و به هیچ وجه اسیر تبلیغات صدا و سیما و موسسات کنکوری بزرگ مثل قلمچی و گاج و غیره که رسما به بنگاه های تبلیغاتی تبدیل شده اند نشوید. دومین مورد اینکه هیچ وقت سمت معلمای مدرسه و یا دبیران بازنشسته نروید. اگر این عزیزان حرفی برای گفتن داشتند حتما در همون مدرسه خوب تدریس میکردن تا دانش آموزان عزیز مجبور به یادگیری به روشهای دیگه نمیشدن. پس کاملا با دقت و به دور از احساسی شدن و همینطور مساله تبلیغات آموزشگاه ها و موسسات اقدام به انتخاب اساتید بکنید. در انتخاب اساتید به مدرک تحصیلی آنها نیز توجه کنید.

 

اولویت با دروس اختصاصیه

یادتون باشه که اولویت با دروس اختصاصیه و بین عمومی ها هم عربی و زبان انگلیسیه. پس بیخودی با کلاسهای زیاد از حد وقتتونو تلف نکنید.

 

دکتر مهدی نباتی

 

دکتر مهدی نباتی مدرس شیمی کنکور و دبیرستان متخصص شیمی آلی سنتز و فرمولاسیون دارو و طراحی دارو و محصولات آرایشی بهداشتی
تدریس خصوصی شیمی در تهران

 

 

تدریس خصوصی شیمی دبیرستان در تهران

 

حتما ببینید

دکتر مهدی نباتی مدرس شیمی کنکور و دبیرستان متخصص شیمی آلی سنتز و فرمولاسیون دارو و طراحی دارو و محصولات آرایشی بهداشتی

کسانی که در کنکور معجزه کردند

کسانی که در کنکور معجزه کردند   گاهی فکر می کنید توان انجام کاری رو …

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x