سه شنبه , مرداد ۲۱ ۱۳۹۹
آخرین خبرها
خانه / کنکوریها / آیا پشت کنکور بمونم ؟

آیا پشت کنکور بمونم ؟

شیمی کنکور

آیا پشت کنکور بمونم ؟

 
 

نقد رو ول کردی و نسیه رو چسبیدی؟

به خاطر طولانی شدن بازه کنکور و کرونا و استرس و … بیشتر دانش آموزان خسته و کلافه ان. پس برگ برنده با کسیه که تا آخر بخونه و بجنگه و رها نکنه. پس از تایم باقی مونده پر اهمیت استفاده کن. شاید با خوندن ۱۰ تا لغت زبان امشب باهاش تونستی تست زبان رو جواب بدی و ۴ درصد میشه به همین راحتی … پس تا کنکور امسال هنوز نگذشته تو به فکر از دست دادنش نباش.

 

مثل دونده دو ماراتن که آخراش کم میاره و به خط پایان نمیرسه نباش

اگه از اون دسته دانش آموزایی هستی که تا قبل کرونا کلی درس خوندی، تست زدی، تلاش کردی و سختی کشیدی واقعا ظلمه (هم در حق خودت و آیندت و هم در حق خونوادت) که بخوای سست بشی و کم بیاری و خسته بشی و ول کنی و بخوای یه سال دیگه ام از هدفت دور بشی. اصلا از کجا معلوم سال آینده یه اتفاقی نیوفته که تو رو کلا از درس خوندن دور کنه ؟؟؟

 

کار نشد نداره

هیچ اتفاق غیر ممکنی توی دنیا وجود نداره. اگه یه هدف داری و واقعا اونو میخوای با همه وجودت شبانه روزی واسش بجنگ و این یکی دو ماه رو همه ی توانت رو واسش بذار که بتونی بهش نزدیک بشی. حداقلش اینه که روزی که جوابای کنکور اومد سرتو بالا میگیری میگی از اون موقع که این مطلبو خوندم تمام تلاشمو کردم.

 

نظریه هرم

حالا اگه از دسته دانش آموزانی هستی که میخوای تازه برای کنکور امسال شروع به خوندن کنی ولی خب هدف اصلیت کلکور سال آینده هست و کنکور امسال فقط یه دست گرمیه واست؛ مطالب بعدی رو بخون که مربوط به تو میشه.

نظریه هرم یعنی مباحث و فصل های کنکور رو مثل یه هرم ببین که بالای هرم رو مباحث آسونتر، کوتاه تر، نمره بیارتر و پربازده تر از هر درس رو تشکیل میدن و پایین هرم رو قصل های طولانی تر و وقت گیرتر و نمره نیارتر!!! مباحث بالای هرم رو کامل بخون و تست بزن و مسلط شو و مباحث پایینتر  هرم رو بذار برای بعد از کنکور. با این کار تو هم کنکور امسال رو انقدری خراب نمیکنی که مجبور بشی رتبتو با K بگی و هم یه پایه قوی واسه سال بعد میسازی.

 

وقتی بقیه تونستن، تو هم میتونی

اعتماد به نفس داشته باش و فکر نکن نمیتونی. خیلیا توی همین زمان کم تونستن خودشونو جمع کنن و بترکونن و به موفقیت برسن. پس تو هم چیزی از اونا کم نداری و میتونی. شک نکن حتی خود من هم یه روزایی توی زندگیم داشتم که اعتماد به نفس نداشتم و نا امید میشدم و فکر میکردم آدمای موفق خیلی خیلی باهوشند و من بی هوشم!!! ولی اینطور نبود و من تونستم از پسش بربیام پس تو هم میتونی.

 

دکتر مهدی نباتی

 

دکتر مهدی نباتی مدرس شیمی کنکور و دبیرستان متخصص شیمی آلی سنتز و فرمولاسیون دارو و طراحی دارو و محصولات آرایشی بهداشتی
تدریس خصوصی شیمی کنکور در تهران

 

 

تدریس خصوصی شیمی دبیرستان در تهران

 

حتما ببینید

دکتر مهدی نباتی مدرس شیمی کنکور و دبیرستان متخصص شیمی آلی سنتز و فرمولاسیون دارو و طراحی دارو و محصولات آرایشی بهداشتی

تدریس خصوصی شیمی کنکور و دبیرستان در منطقه ۵ تهران

تدریس خصوصی شیمی کنکور و دبیرستان در منطقه ۵ تهران   تدریس شیمی کنکور و …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *