یکشنبه , آذر ۹ ۱۳۹۹
آخرین خبرها

استخراج شده های قوام دار (Viscose Extracts)

viscose extracts

استخراج شده های قوام دار

استخراج شده های پرقوام یا قوام دار زمانی که گرم باشند مایعات غیر روان و پرقوامند اما در درجه حرارت محیط مایع نمیباشند. این استخراج شده ها از مجموعه مواد مختلف همراه با تغلیظ سازی شدید اما بسیار با دقت حاصل میشوند و به صورت توده های پلاستیکی محتوی مقادیر متفاوت رطوبت میباشند. آنها را میتوان با افزودن مقادیر محاسبه شده از مواد خنثی مانند دکسترین، لاکتوز و غیره تا حد تعریف شده از محتوی ماده موثره تنظیم نمود. این نوع استخراج شده ها به علت پایداری کم و امکان رشد میکروبی در آنها امروزه تقریبا به طور کامل توسط استخراج شده های خشک جایگزین شده اند.

نباید فراموش شود که استخراج شده خشک و شبیه پلاستیک از نظر کاری، از تغلیظ و خشک نمودن استخراج شده های مایع قابل تهیه اند، خصوصا زمانی که استخراج شده های چربی دوست در مجموعه مواد مختلف وارد شوند و یا اینکه نقطه اوتکتیک (Eutectic Point) استخراج شده خشک به علت حضور تعداد زیادی از اجزاء استخراج شده آب دوست کاهش یافته باشد. در این صورت توده های شکل پذیر حاصل میشوند. خصوصا زمانی که استخراج شده ها توسط حرارت خشک شده باشند. در این حالت فقط در اثر سرد نمودن شکننده شده و در نتیجه قابلیت خرد شدن می یابند.

استخراج شده های قوام دار مخمر (Thick Yeast Extract) که برای تهیه قرص به صورت خمیری در می آید، هنوز در DAB 7 رسمی شناخته شده و به عنوان مثالی از استخراج شده های قوام دار قابل ذکر است.

درباره‌ی Iranian Chemist

Iranian Chemist

حتما ببینید

دکتر مهدی نباتی متخصص داروهای گیاهی آموزش رایگان درس شیمی آلی و شیمی عمومی رشته داروسازی 09011828140

چگونه از گیاهان دارویی برای درمان کرم روده بهره ببریم؟

درمان کرم روده با استفاده از گیاهان دارویی وجود کرم در بدن در جوامعی با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code