شنبه , بهمن ۴ ۱۳۹۹
آخرین خبرها

آموزش روش تست زنی آموزشی در دوران آماده سازی کنکور سراسری

کنکوری ها

آموزش روش تست زنی آموزشی در دوران آماده سازی کنکور سراسری

 

اولین و مهم ترین مرحله

توی مقالات قبلی بهتون گفتم که تست زنی سه مرحله داره و اولین مرحله اش هم تست زنی آموزشی هستش. شما به طور طبیعی بعد از مطالعه هر درس و هر مبحثی به خصوص مباحث محاسباتی نیاز دارید که تعداد زیادی تست رو پیرامون اون مبحث خاص بررسی کنید. هدف از تست زنی آموزشی یادگیری اصولی و حرفه ای مباحث مختلف کنکور سراسری است.

 

وقت نگیر لطفا!

در حل تست های آموزشی نیاز به گرفتن وقت و درصد نیست. صرفا این نوع از تست زنی برای یادگیری هر چه بهتر مباحث کنکور کاربرد داره. بنابراین هدف شما از تست زنی آموزشی درگیر شدن با تست های مختلف است. برای اینکه این کار به شما کمک می کنه که درک درستی از هدف طراح اون تست به دست بیاورید.

 

هم تست کنکور بزن هم تالیفی!

تست های کنکورهای گذشته می تونه بهترین منبع شما برای تست زنی آموزشی باشه. بنابراین باید در این مرحله از یادگیری، از تست های کنکوری سراسری شال های گذشته استفاده کنید و بعد از اینکه تست های کنکورهای سراسری رو به خوبی و به طور کامل بررسی کردید، می تونید سراغ تست های تالیفی استاندارد بروید.

برای رسیدن به درصدهای بالا فقط تست کنکور کار کردن کافی نیست! تست تالیفی هم باید بزنی اما تالیفی استاندارد.

 

پاسخ نامه رو بخون حتما!

بعد از پاسخ دادن و حل تست های آموزشی حتما و حتما جواب و راه حل خودتون رو با پاسخ نامه کتاب کمک آموزشی تون چک کنین. این کار می تونه بهتون کمک کنه تا با روش هایی که شما رو در رسیدن هر چه سریع تر به جواب تست های کنکور یاری می کنه آشنا بشید.

البته اگر روش حل خودت باحال تر از پاسخ نامه است، همون روشتو ادامه بده.

 

دروس اختصاصی رو اینطور بزن!

در دروس اختصاصی با شروع مطالعه هر مبحث جدید باید مثال ها و تمرین های جزوه و کتاب درسی رو حتما بررسی کنین و پس از اون تعدادی از مجموعه تست های همون فصل رو از کتاب کمک آموزشی پاسخ بدید. مثلا اگر فصل مد نظر شما ۱۵۰ تا تست داره ۳۰ تای اون رو در مرحله اول (برای تست های اولیه، پس از پاسخ به هر سوال جواب خودتون رو با پاسخ نامه تطبیق دهید) بزنید و بقیه تست ها رو برای روزهای بعدی تقسیم کنید.

 

دروس عمومی رو اینطور بزن!

برای دروس عمومی بهتره بین مطالعه و تست زنی کمی فاصله بیوفته تا تست زنی ارزش بیشتری برای شما داشته باشه. البته برای درس عربی و مبحث هایی مثل قرابت معنایی و آرایه های ادبی توصیه می کنیمبلافاصله بعد از مطالعه درسنامه کتاب کمک آموزشی و همین طور بعد از تدریس استاد، بلافاصله تست زنی آموزشی رو انجام بدید.

 

علامت گذاری کن!

حتما تست ها رو علامت گذاری کنید تا در دفعه های بعدی (تکرار تست ها) بدونید کدوم تست ها رو باید مجددا پاسخ دهید. می تونید از علامت هایی مانند ص: صحیح، غ: غلط، ن: نزده و !: نکته دار و … استفاده کنید.

تست هایی که مهم هستند و نکته دار هستند که حس می کنید نیاز به تمرین و تکرار بیشتری تو اون تست ها دارید، کنارشون یه علامت بزنید (مثلا بنویس مهم یا یه ستاره * بزن) و تو مرورهاتون بارها و بارها اون تست ها رو بزنید.

 

نکته نویسی کن!

نکته هایی که در حین تست زنی با اون ها رو به رو میشید رو در دفتر خلاصه نویسی یا کتاب درسی یا دفتر نکته برداری خودتون بنویسید تا در زمان دوره کردن و یا قبل امتحان و آزمون به اون ها مراجعه کنید.

 

دکتر مهدی نباتی

 

دکتر مهدی نباتی مدرس شیمی کنکور و دبیرستان متخصص شیمی آلی سنتز و فرمولاسیون دارو و طراحی دارو و محصولات آرایشی بهداشتی
تدریس و آموزش خصوصی شیمی در تهران

 

 

تدریس خصوصی و گروهی شیمی کنکور و دبیرستان در تهران

 

حتما ببینید

دکتر مهدی نباتی مدرس شیمی کنکور و دبیرستان متخصص شیمی آلی سنتز و فرمولاسیون دارو و طراحی دارو و محصولات آرایشی بهداشتی

اثر پروانه ای و آزمون کنکور سراسری

اثر پروانه ای و آزمون کنکور سراسری   اثر پروانه ای چیست؟ اثر پروانه ای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code