یکشنبه , آبان ۴ ۱۳۹۹
آخرین خبرها

چرا موقع مطالعه در سال کنکور وقت کشی می کنیم؟

تدریس خصوصی شیمی کنکور

چرا موقع مطالعه در سال کنکور وقت کشی می کنیم؟

 

عدم تمرکز

گاهی وقت ها تو مطالعه حواسمون پرت میشه و به خودمون میایم می بینیم چند دقیقه از وقت گذشته و ما داشتیم راجب یه موضوع دیگه فکر می کردیم. سعی کنید قبل از شروع درس فکرتون رو متمرکز کنید و هنگام مطالعه نُت برداری کنید و چیزهایی که باعث میشه تمرکزتون از بین بره رو از خودتون دور کنید.

 

بی برنامگی

نداشتن برنامه باعث میشه مسیر شما مشخص نباشه و هر روزتون پشت سر هم به بطالت بگذره. پس با یه برنامه خوب شروع کنید تا وقت ارزشمندتون هدر نره.

 

استراحت های بیش از حد

استراحت های طولانی بین درس ها باعث میشه ذهنتون از حالت مطالعه خارج بشه و دوباره یه مدت زمانی رو صرف کنید تا تمرکزتون برگرده. معمولا مدت زمان استاندارد استراحت، ۵ تا ۱۰ دقیقه به ازای هر یک ساعت مطالعه است.

 

گوشی های هوشمند

شما به عنوان یک دانش آموز کنکوری فقط در دو بازه استراحت های شام و ناهار اجازه استفاده از گوشی رو دارید، اونم نه مدت زمان طولانی که ذهنتون خسته بشه.

 

صفر و صدی نباشید

اگه یه روز نرسیدی یه قسمتی از برنامه رو انجام بدی، ایرادی نداره برو سراغ بقیه برنامه. ولی این که اگه به یه قسمت نرسیدی، کل برنامه رو بذاری کنار یعنی داری خیلی وقت کشی می کنی.

خیلی اوقات نگرانیم که شاید مطلبی رو یاد نگیریم پس چند بار تکرار می کنیم و می خونیم. وسواسی نباشید، به جای چند بار خوندن برید سراغ تست زنی تا با جواب های درست اعتماد به نفس بگیرید. تست زدن، بهترین نوع خوندنه.

 

تعهد به برنامه

وقتی یه برنامه برای خودت گذاشتی، پس سعی کن تا جایی که می تونی به برنامه پایبند باشی. قدرت نه گفتن رو تو خودت تقویت کن و به هر چیزی که ممکنه تو رو از برنامه ات عقب بندازه نه بگو.

 

دکتر مهدی نباتی

 

دکتر مهدی نباتی مدرس شیمی کنکور و دبیرستان متخصص شیمی آلی سنتز و فرمولاسیون دارو و طراحی دارو و محصولات آرایشی بهداشتی
تدریس خصوصی شیمی در تهران

 

 

تدریس خصوصی و گروهی شیمی دبیرستان و کنکور در تهران

 

حتما ببینید

دکتر مهدی نباتی مدرس شیمی کنکور و دبیرستان متخصص شیمی آلی سنتز و فرمولاسیون دارو و طراحی دارو و محصولات آرایشی بهداشتی

پنج کاری که باید در سال کنکور هر روز انجام بدی

پنج کاری که باید در سال کنکور هر روز انجام بدی   دوستان عزیز، از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code