سه شنبه , مهر ۸ ۱۳۹۹
آخرین خبرها

روش ساخت شمع های تزئینی خانگی

تولید شمع های تزئینی

نحوه ساخت شمع های تزئینی خانگی

 

یکی از کارهایی که در طراحی خانه می توانید انجام دهید ساخت و طراحی شمع های خانگی است. در اینجا روش ساخت شمع سویا را برای شما آموزش خواهیم داد.

 

لیست تهیه: شمع سویا

  • یک بسته موم سویا برای ساخت شمع
  • یک بسته از فتیله های شمع بزرگ
  • یک بطری روغن عطر
  • یک خلال
  • یک ظرف ضد حرارت
  • یک دیگ
  • یک دماسنج
  • یک جفت خردکن یا مداد

مرحله ۱: موم را اندازه بگیرید

قبل از شروع کار ساخت شمع، حتماً یک سطح صاف و تمیز برای کار روی آن داشته باشید. همچنین می توانید با روزنامه یا کاغذ از آلوده شدن محیط جلوگیری کنید.

موم مورد نیاز خود را برای پر کردن ظرف خود اندازه گیری کنید، سپس آن را دو برابر کنید. این مقدار موم لازم برای ذوب شدن است.

مرحله ۲: موم را ذوب کنید

موم را درون دیگ خود بریزید و بگذارید ۱۰ تا ۱۵ دقیقه ذوب شود ، به طور مرتب هم بزنید.

مرحله ۳: روغن های رایحه دار را اضافه کنید

وقتی موم شمع شما ذوب شد، وقت آن است که روغن های معطر اضافه کنید. به دستورالعمل های موجود در بسته wax خود توجه کنید تا چه مقدار اضافه کنید. به سادگی آن را درون موم ذوب شده خود بریزید و چند ثانیه هم بزنید. این مرحله اختیاری است، ما قطعاً آن را برای بوی دوست داشتنی گل توصیه می کنیم.

مرحله ۴: فتیله را وصل کنید

قبل از ریختن موم باید فتیله به قسمت زیر ظرف شما وصل شود. می توانید با فرو بردن آن در موم ذوب، فتیله را بچسبانید و به سرعت در انتهای ظرف بچسبانید. بگذارید موم پنج دقیقه بنشیند تا سفت شود.

مرحله ۵: موم را بریزید

قبل از اینکه موم را درون ظرف خود بریزید ، بگذارید چند دقیقه خنک شود. وقتی دمای دماسنج ۱۴۰ درجه را نشان داد، زمان ریختن آن است. سپس، به آرامی موم را درون ظرف خود بریزید. فتیله را در جای خود نگه دارید ، اما آن را نکشید.

مرحله ششم: فتیله را ایمن کنید

برای جلوگیری از تکان خوردن فتیله در موم، باید آن را در جای خود محکم کنید. دو عدد نخودچی را در قسمت بالای ظرف بچسبانید. ساندویچ فتیله را در بین خود قرار دهید تا در حالی که موم سخت می شود ، در مرکز آن بماند. اجازه دهید موم به مدت چهار ساعت در دمای اتاق تنظیم شود.

مرحله ۷: موم بیشتری اضافه کنید

اگر شمع شما با یک قسمت ناخوشایند سفت شده است (فکر کنید ترک یا سوراخ است)، موم باقیمانده را به راحتی گرم کنید و اضافه کنید. بگذارید سخت شود.

مرحله ۸: فتیله را برش دهید.

 

سه نوع شمع خلاقانه

گزینه ۱: شمع های گلدار

با یک برس و مقداری موم، گلبرگهای خشک شده مورد علاقه خود را به سمت داخل ظرف بچسبانید. این کار را قبل از ریختن موم در ظرف در مرحله پنجم انجام دهید. برای یک شمع رنگارنگ تر ، گلبرگ ها و برگ های مختلف را با هم مخلوط کنید. همچنین می توانید روغن معطر اضافه کنید که با گلبرگهای گل استفاده شده مطابقت دارد.

گزینه ۲: شمع های رنگارنگ

مداد رنگی خرد شده را در مرحله دوم به موم ذوب خود اضافه کنید. برای هر شمع به ۱۲ تا ۱۵ مداد نیاز خواهید داشت. مداد رنگی را در همان خانواده رنگ انتخاب کنید تا زیباترین رنگ ایجاد شود!

گزینه ۳: شمع های گنج دفن شده

یک اسباب بازی کوچک، حلقه یا گردنبند را انتخاب کنید و قبل از ریختن موم در مرحله پنجم آن را درون ظرف قرار دهید. برای دفن گنج ، موم را روی آن بریزید!

 

روش ساخت مرطوب کننده لب خانم ها را از اینجا یاد بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code