شنبه , آبان ۳ ۱۳۹۹
آخرین خبرها

مسائل آمیزش و رابطه جنسی و مقاربت در ایام کنکور

تدریس خصوصی شیمی کنکور

مسائل آمیزش و رابطه جنسی و مقاربت در ایام کنکور

 

دیروز یکی از دانش آموزانم حواسش کلا پرت بود و اصلا متوجه درس نبود. وقتی دلیلشو پرسیدم بالاخره با ترس و خجالت چنین موضوعی رو مطرح کرد که براش پیش اومده. همش داشتم فکر می کردم که این مسائل در جامعه ما یک نوع تابو محسوب میشه و تقریبا هیچ کس در موردش صحبت نمی کنه، جوری که انگار چنین موضوعی وجود خارجی نداره.

نمی خواستم در این رابطه اصلا مقاله ای بنویسم ولی آنقدر حواس پرتی و نگرانی از آینده، این دانش آموز رو به مرز جنون رسانده که بالاخره به خودم گفتم باید کسی ساختارشکنی کنه و در باب این موضوعات هم حرفی بزنه. به همین خاطر، هدف ما قبح شکنی این موضوع نیست بلکه نشان دادن مسیر درست است.

 

افراد متاهل

خب اگر متاهل هستید، آمیزش جنسی هم یکی از قسمت های مهم زندگیتان است و خودتان بهتر از هر کسی می توانید برای انجام این مهم، برنامه ریزی کنید.

اما چیزی که مهم است و می خواهم به شما بگویم، همان طور که خودتان می دانید انجام نزدیکی، انرژی زیادی از شما می گیرد. پس بهتر است فعالیت عاشقانه تان را به زمان شب موکول کنید تا بعد از فعالیت، بتوانید با یه خواب شبانه خوب استراحت کنید تا صبح قوای جسمانیتان بهبود یافته و با انرژی دوباره بنشینید پای درستان.

مورد مهم دیگر اینکه حتما بعد از نزدیکی، سعی کنید میوه یا کربوهیدرات بخورید تا مقداری از انرژی از دست رفته تان برگردد.

 

دانش آموزان

دوستان عزیز، اگر دانش آموز هستید دقت کنید:

۱-

ببینید دوست من، هر چیزی مسیر درست خودش را دارد و اگر از مسیر درست خود خارج شود مانند قطاری که از ریل خارج می شود می تواند تبعات وحشتناکی را در پی داشته باشد. اگر هنوز چنین عملی را انجام نداده اید و فقط در فکرش هستید، شدیدا توصیه می کنم که سعی کنید به سمت چنین فکرهایی نروید. چنین کاری را بگذارید برای بعد از کنکور و از طریق مسیر درستش یعنی ازدواج. شما در سن و سال خاصی قرار دارید و روحیه تان حساس است. نزدیکی غیر شرعی در این سن و سال باعث می شود که آینده تان دچار دگرگونی هایی بشود. تنها بحث کنکور نیست، چرا که کنکور فقط بخشی از زندگی است آن هم فقط یک بخش کوچک.

سنتان که بالا رفت، آن وقت به این چیزها که فکر کنید می فهمید که چقدر ناپخته فکر می کرده اید.

سعی کنید با رمان خواندن یا فیلم دیدن یا تفریح و گپ زدن با دوستان و خانواده و هزار تا کار دیگر، فکرتان را از اینجور مسائل به دور نگه دارید.

۲-

اما دوست من، بنا به هر دلیلی اگر چنین عملی را انجام داده اید توصیه می کنم که از تکرار آن دیگر جلوگیری کنید. چون تکرار هر چیزی باعث تبدیل شدن آن به عادت می شود. و بدین ترتیب کلا فکر و ذهنتان می شود این مسئله و دیگر به طور کلی از مسیر کنکور خارج می شوید. و خودتان هم خوب می دانید که خارج شدن از مسیر کنکور یعنی ضربه زدن به آینده کاری و زندگیتان.

اما اگر دچار عذاب وجدان شده اید و یا فکرتان را درگیر کرده است و یا از خودتان خجالت می کشید و هزاران اگر دیگر … توصیه می کنم که به این عملتان، به دید یک نوع تجربه نگاه کنید. به هر حال کاری است که شده است… بهترین کار این است که به عنوان تجربه از آن استفاده کرده و دیگر سمت این مسائل نروید. توصیه می کنم زمان هایی که افکارتان کاملا درگیر است اولا به هیچ نوع موزیک عاشقانه ای گوش ندهید و هم اینکه تنها نباشید. بلکه در جمع دوستان یا خانواده تان باشید و با حرف زدن، فکر خودتان را از کشیده شدن به سمت این مسائل دور کنید.

اما اگر ذهنتان خیلی درگیر شده است و یا روحیه تان آسیب دیده است پیشنهاد می کنم حتما به یک متخصص روانشناس یا مشاور خبره مراجعه کنید تا انشالا که زندگیتان به زودی دوباره به مسیر خود باز گردد و بتوانید مطالعه کنکوریتان را مثل سابق ادامه دهید.

 

برایتان بهترین روزها و سرسبزترین آرزوها را آرزو می کنم.

 

 

دکتر مهدی نباتی

 

دکتر مهدی نباتی مدرس شیمی کنکور و دبیرستان متخصص شیمی آلی سنتز و فرمولاسیون دارو و طراحی دارو و محصولات آرایشی بهداشتی
تدریس خصوصی شیمی در تهران

 

 

تدریس خصوصی و نیمه خصوصی شیمی دبیرستان و کنکور در تهران

 

حتما ببینید

دکتر مهدی نباتی مدرس شیمی کنکور و دبیرستان متخصص شیمی آلی سنتز و فرمولاسیون دارو و طراحی دارو و محصولات آرایشی بهداشتی

افکار منفی را در ایام کنکور دور بریز

افکار منفی را در ایام کنکور دور بریز   یه آدم منفی باف کسی هستش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code