آخرین خبرها
خانه / آموزش طلایی / روش ساخت و تولید روغن ماساژ بدن

روش ساخت و تولید روغن ماساژ بدن

تولید روغن ماساژ بدن خانمها

تولید روغن ماساژ بدن

همانگونه که میدانیم ماساژ برای تسکین درد، بهترین درمان است و به راحتی میتوانیم با ماساژ دادن خود و دیگران این کار را انجام دهیم. روغنهای ماساژ خانگی برای این منظور عالی هستند. برای درست کردن این روغنهای ماساژ کافی است از یک روغن پایه و یک یا چند روغن حامل استفاده شود و ۳-۴ قطره اسانس مورد نظر به آن اضافه شود.

روغنهای پایه برای مخلوط روغن ماساژ

 • روغن نارگیل بی بو و سبک است و گزینه خوبی برای پوستهای روغنی میباشد. این روغن حاوی برخی از ویتامینها مانند E و اسید لینولئیک است.
 • روغن آفتابگردان حاوی ویتامینهای A، D و E و ویتامینهای گروه B است. این یک روغن سبک است که در ترکیبات ماساژ بسیار محبوب است.
 • روغن بادام شیرین مناسب انواع پوست میباشد که تقریبا بی بو بوده و به خوبی در پوست جذب میشود. این روغن حاوی ویتامینهای A و B است و یکی از محبوبترین روغنهای پایه در روغنهای بدن و دستورالعملهای روغن ماساژ میباشد.
 • روغن زیتون علاوه بر ترکیب ماساژ، برای درد عضلات و یا برای روماتیسم عالی است. به دلیل قوی بودن آن، بهتر است که با سایر روغنهای پایه مخلوط شود برای مثال استفاده از ۱۰ تا ۵۰ درصد روغن زیتون در ترکیب نهایی.
 • روغنهای گیاهی حتما به همراه یک روغن پایه ساخته شده و مورد استفاده نهایی قرار میگیرد. برای مثال روغن آرنیکا را به روغنهای پایه اضافه نموده تا روغن ماساژ مخصوص درد عضلات را تولید نمایید. روغن Arnica که از گیاه Arnica Montana به دست می آید یک انتخاب عالی برای درد عضلات، صدمات، تورم، کبودی، ضربه و انواع دردها است. توجه شود که در فروش محصول نهایی قید شود که برای پوستهای شکسته استفاده نشود. مورد بعدی روغن Comfrey است که برای کاهش درد، زهم، آرتروز، کبودی، سوختگی و درد زخم مفید میباشد. مورد آخر، روغن زیتون ساخته شده از گیاه Hypericum perforatum میباشد که توانایی از بین بردن دردهای اساسی، انواع درد عصبی، زخم، سوختگی و پوستهای آسیب دیده میباشد.

روغنهای حامل و اسانسهایی که برای تولید این روغنهای ماساژ به کار میروند:

 • اسانس رزماری: این اسانس گردش خون را تحریک میکند و درد را کاهش میدهد و در آرتریت مفید میباشد. این اسانس یکی از عناصر محبوب در مخلوط ماساژ ورزشی میباشد که برای عضلات خسته و سفت مناسب میباشد.
 • اسانس اسطوخودوس: کار اصلی این اسانس آرامش بخشیدن به بدن و ذهن میباشد. روغن اسطوخودوس درد و تنش را کاهش میدهد و برای دل درد، درد عضلانی، سردرد و سیاتیک عضلات مناسب میباشد. برای از بین بردن استرسهای فیزیکی و روحی مفید میباشد.
 • اسانس مرجان شیرین: برای دل درد، درد عضلانی، کشش و کشیدگی عضلانی به کار میرود. این روغن درد را کاهش داد و گردش خون را بهبود میبخشد.
 • اسانس زنجبیل: روغن گرم کننده ای است که باعث افزایش گردش خون میشود. روغن زنجبیل اغلب برای کاهش سفتی در مفاصل و عضلات استفاده میشود. این اسانس برای روغنهای ماساژی مورد استفاده قرار میگیرد که مخصوص فصل زمستان میباشد و برای آرتریت و یا برای کاهش درد عضلانی به کار برده میشود.
 • روغن فلفل سیاه: یک روغن تحریک کننده است که حداکثر ۱ درصد باید به مخلوط روغن ماساژ اضافه گردد. این روغن همچنین برای کاهش درد و سفتی مناسب قلمداد میشود.
 • اسانس اکالیپتوس: برای دردها و بیحالیهای دوره سرماخوردگی استفاده میشود. میزان ۱ درصد در مخلوط نهایی روغن ماساژ کفایت میکند. این اسانس یا روغن برای روماتیسم، دردهای اساسی و همچنین برای تقویت سیستم ایمنی در طول دوره آنفولانزا مفید میباشد.

درباره‌ی Irchemist

حتما ببینید

تولید مرطوب کننده لب زنان

نحوه ساخت و تولید مرطوب کننده لب خانومها

تولید مرهم و یا مرطوب کننده لب بسیار آسان می‌باشد و بازار فروش خوبی هم …

2 نظر

 1. ممنون از آموزش خوبتون. کارمو راه انداختین. دمتون گرم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *