شنبه , مهر ۳ ۱۴۰۰
آخرین خبرها

نقش تغییر روش مطالعه در یادگیری دروس کنکور

شیمی کنکور - کنکوری ها

نقش تغییر روش مطالعه در یادگیری دروس کنکور

 

یکی از روش های مهم افزایش قدرت یادگیری و تقویت حافظه، تغییر روش مطالعه و یادگیری یک مطلب و مرور اون مطلب به صورت اطلاعات جدیده. به این معنی که حتی اگه روش مطالعه شما درست باشه، بعد از مدتی با تغییرش می تونید پیشرفت کنید.

چند سال پیش پژوهشی در کشور آمریکا انجام شد و این نتیجه به دست اومد: اگر روش کمی متفاوت تری در یادگیری چیزی به کار گیرید، در مقایسه با تکرار همان روش های قبلی، آن امر را بیشتر و با سرعت بالاتری یاد خواهید گرفت.

 

مثال اول

اگه تا حالا از روش فلش کارت برای یادگیری لغات استفاده می کردین، مدتی روش یادگیری رو به روش دیداری شنیداری تغییر بدین. یعنی مثلا ویدیو و یا وویس های آموزشی استفاده کنید، پیشرفت زیادی در یادگیری شما ایجاد میشه.

 

مثال دوم

اگه تا حالا موقع مرور کردن، فقط مفاهیم رو مرور کردین؛ حالا برای مرور از روش بازیابی اطلاعات استفاده کنید (ابتدا تعدادی تست رو به صورت آزمونی و زمان دار حل کنید و بعد از تست زنی، نکات مهم رو مرور کنید).

 

مثال سوم

اگه تا حالا ادبیات رو به صورت درس به درس مطالعه می کردید؛ حالا به صورت موضوعی و با استفاده از چند کتابچه، روش مطالعه خودتون رو تغییر بدید.

 

مثال چهارم

اگه تا حالا موقع مطالعه شیمی مستقیما بعد از مطالعه جزوه کنکوری تان، سراغ زدن تست می رفتین. حالا قبل از تست زنی چندین تمرین رو به صورت تشریحی حل کنین و بعد از یادگیری کامل روش تشریحی سراغ روش تستی برید.

 

دکتر مهدی نباتی

 

دکتر مهدی نباتی مدرس شیمی کنکور و دبیرستان متخصص شیمی آلی سنتز و فرمولاسیون دارو و طراحی دارو و محصولات آرایشی بهداشتی
تدریس خصوصی شیمی در تهران

 

 

تدریس شیمی کنکور در تهران

 

حتما ببینید

دکتر مهدی نباتی مدرس شیمی کنکور و دبیرستان متخصص شیمی آلی سنتز و فرمولاسیون دارو و طراحی دارو و محصولات آرایشی بهداشتی

چهار اشتباه متداول در تست زنی دروس کنکور

چهار اشتباه متداول در تست زنی دروس کنکور   تست زنی بخشی از فرایند مطالعه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 66 = 71