دوشنبه , مهر ۵ ۱۴۰۰
آخرین خبرها

روش مطالعه دروس تنفرآمیز در دوران آماده سازی آزمون کنکور سراسری

کنکوری ها

روش مطالعه دروس تنفرآمیز در دوران آماده سازی آزمون کنکور سراسری

 

تنفر از درس

دانش آموز عزیزم ممکنه از یه درسی متنفر باشی. اول از همه باید بهت بگم طبیعیه که بین این همه دروس متنوع به یک یا دو درس علاقه نداشته باشی. و این می تونه دلایل مختلفی داشته باشه اما چجوری باید اون درسی که بهش علاقه نداری رو بخونی تا عقب نمونی؟!

 

چطور دروس تنفرآمیز را بخوانیم؟

دانش آموز عزیزم درسی که دوست نداری رو اول روز بخون. چون وقتی اون درس رو برای آخر روز میذاری، انتهای روز دنبال بهونه ای که به خودت بگی تا الان یه عالمه درس خوندم و خسته ام و فقط همین یه درس رو نمی خونم و بعد می خونم. ولی این اشتباهه و اگه اون درس رو اول روز بخونی انرژی بالایی داری و به خاطر خستگی عقب نمیندازی.

 

قدم دوم

کار دیگه ای که باید انجام بدی اینه: درسی که علاقه نداری رو تو روزهای بیشتری از هفته بذاری و بخونی. اگه فقط یک روز براش وقت بذاری و حجم زیادی رو بخونی، بیشتر خسته میشی و فرار می کنی. پس تصمیم بگیر از این به بعد روزهای بیشتری و حجم کمتری رو برای درس هایی که خوشت نمیاد بذاری تا راحت تر پیش بری.

 

با شکل و نمودار بخون

درس هایی که بدت میاد رو با شکل و نمودار راحت تر بخون. چون اگه مطالعه فعال نداشته باشی حتی اگه یه درسی رو علاقه داشته باشی برات خسته کننده میشه، چه برسه به یه درسی که خوشت نمیاد. پس از عوامل کمکی استفاده کن تا درک راحت تری داشته باشی.

 

مرور مرتب

این دروس تنفرآمیز رو مرتب مرور کن. چون مرور کردن بهت این اطمینان رو میده که این درس رو خوندی و تو ذهنته و از فراموشیت کم میکنه و بیشتر دوست داری که سمتش بری.

 

حرف آخر

اینو یادت باشه که مجبوری همه درس ها رو بخونی و نمی تونی بی خیال یه درس بشی. وقتی به این فکر کنی که برای رسیدن به موفقیت باید این درس تنفرآمیز رو بخونی و تقویت کنی، راحت تر سمتش میری و شروع به مطالعه می کنی.

 

دکتر مهدی نباتی

 

دکتر مهدی نباتی مدرس شیمی کنکور و دبیرستان متخصص شیمی آلی سنتز و فرمولاسیون دارو و طراحی دارو و محصولات آرایشی بهداشتی
معلم خصوصی شیمی کنکور و المپیاد در تهران

 

 

تدریس خصوصی شیمی پایه، کنکور و المپیاد در تهران

 

حتما ببینید

دکتر مهدی نباتی مدرس شیمی کنکور و دبیرستان متخصص شیمی آلی سنتز و فرمولاسیون دارو و طراحی دارو و محصولات آرایشی بهداشتی

تراز دروس در آزمون کنکور سراسری چگونه محاسبه می شود

هر درس را چند درصد باید بزنم تا رشته پزشکی قبول بشوم؟   دانش آموزان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 6 =