دوشنبه , تیر ۶ ۱۴۰۱
آخرین خبرها

هدف از تست زدن در دوران کنکور از زبان رتبه های برتر کنکور سراسری

کنکوری ها

هدف از تست زدن در دوران کنکور از زبان رتبه های برتر کنکور سراسری

 

تست زنی یا مطالعه؟

تست زدن یکی از مهارت های چالشی برای دانش آموزان کنکوریه و درس خوندن برای کنکور فقط ۶۰ درصد موفقیتت رو تضمین میکنه و ۴۰ درصد بقیه بستگی به مهارت تست زنی داره.

 

مهارت تست زنی

مهارت تست زنی یه مهارت اکتسابی است که یک شبه به دست نمیاد و به تمرین و تکرار نیاز داره. تست زنی راه و روش خاص خودش رو داره که اگه این روش ها رو بدونی می تونی به تست های کنکور جواب بدی.

 

عوامل موفقیت در کنکور

همانطور که می دونی برای موفقیت در کنکور فقط عمل کردن طبق برنامه ریزی و درس خوندن کافی نیست و موفقیتت توی کنکور به عوامل مختلفی بستگی داره که یکی از این عوامل تست زنی است. تست زنی در واقع مکمل درس خوندن، شرکت در آزمون، خلاصه نویسی و … است.

کلا یادت باشه عزیزم که درس خوندن بدون تست کاملا بی فایده است.

اگه تست زنی با درس خوندن باشه می تونی نقطه ضعف و قوت رو پیدا کنی و با خوندن پاسخنامه یا مطالعه بیشتر اون نقطه ضعف رو برطرف کنی و نقطه قوت رو بیشتر از قبل تقویت کنی و اجازه ندی از ذهنت پاک بشه و به نقطه ضعف تبدیل بشه.

 

هدف از تست زنی

یکی از هدف های تست زنی، مروره. مرور تست های زده شده حتی از خود تست زنی مهم تره. با مرور تست های غلط و درست می تونی خیلی از مطالب درسیت رو مرور کنی و اشتباهاتت رو کم کنی.

خیلی از رتبه های برتر گفتند که تست های زیادی زدند ولی چیزی که خیلی بهشون کمک کرده مرور اون تست ها بوده. حتی به بقیه بچه ها پیشنهاد دادند جواب تست هایی که درست زدن رو تو پاسخنامه بخونن تا جواب سوالات به شکل درستی تو ذهنشون ثبت بشه.

پس حواست باشه تست زدن توی کنکور اهمیت خیلی زیادی داره و تست زدن رو فراموش نکن و برای هر درس یه برنامه ای برای تست زدن و اجرا و تمرین بذار.

 

دکتر مهدی نباتی

 

دکتر مهدی نباتی مدرس شیمی کنکور و دبیرستان متخصص شیمی آلی سنتز و فرمولاسیون دارو و طراحی دارو و محصولات آرایشی بهداشتی
معلم خصوصی شیمی دبیرستان از پایه تا کنکور در تهران

 

 

تدریس خصوصی و گروهی شیمی دبیرستان و کنکور در تهران

 

حتما ببینید

دکتر مهدی نباتی مدرس شیمی کنکور و دبیرستان و المپیاد شیمی و متخصص شیمی آلی سنتز و فرمولاسیون دارو و طراحی دارو و محصولات آرایشی بهداشتی

محاسبه دمای هوا در لایه مزوسفر – کلاس شیمی کنکور رتبه های برتر

آموزش شیمی با روش مطالعه شیمی رتبه های برتر کنکور دکتر مهدی نباتی – معلم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

WC Captcha × هشت = چهل هشت