شنبه , آبان ۳ ۱۳۹۹
آخرین خبرها

عشق و عاشقی در دوران کنکور

تدریس خصوصی شیمی کنکور

عشق و عاشقی در دوران کنکور

 

دوستان عزیزم، همان طور که می دانید من اهل نصیحت کردن و اینجور چیزها نیستم. من فقط به عنوان یه دوست در کنار شمام تا به موفقیت برسید. موفقیت هر کدام از شما دانش آموزانم، هر چند اگر نشناسمتان هم موجب رضایت درونی من هست.

من کلا به دو جمله خیلی باور دارم:

یکیش این که از قدیم گفتند که صلاح مملکت خویش خسروان دانند. یعنی هر کدام از ماها مختاریم که تصمیم بگیریم چه کاری کنیم و چه کاری نکنیم.

دومیش هم این که باز قدیمی ها گفتند که آزموده را آزمودن خطاست. یعنی قرار نیست که در زندگی همه چیز را خودمان تجربه کنیم. گاهی اوقات بهتر است که از تجربه دیگران استفاده کنیم.

خب بر مبنای این دو باوری که بهتون گفتم میخوام یه سری چیزها راجب این بحث شیرین عشق و عاشقی بگم، ولی در نهایت این خود شمایین که ببینید چه کاری به صلاحتان است.

 

اثر و نتیجه عشق و عاشقی در دوران کنکور

دوستان عزیزم اول از همه اینکه هر کسی گفت که تا حالا عاشق نشده و یا از عشق متنفر است و یا حداقل تا حالا به کسی فکر نکرده، مطمئن باشید که دروغ می گوید. چون خداوندی که ما را آفریده، واژع عشق و دوست داشتن را در درون ما نهادینه کرده است.

این حرف را به این خاطر زدم که تا اگر دوستی توی یک رابطه اس و یا اینکه تو خلوتش به کسی فکر می کنه، دچار عذاب وجدان نشه و فکر نکنه که دچار گناه بزرگی شده است. چون یه چیز کاملا طبیعیه…

بیایید اینجور فرض کنیم که مثلا شما وارد رابطه ای شده اید… خب دو تا حالت کلی که بیشتر نداره:

یا اینکه رابطه تان گل و بلبل هست. که در این صورت، شما برای پیشبرد رابطه تان هی وارد واتساپ یا مسنجر یا برنامه دیگر شده و هی به همدیگر پیام می دهید. و یا اینکه با هم قرار عاشقانه میذارید که چند ساعتی بگردید و خوش باشید…. خب دوست من، همه این ها از شما تایم می خواد دیگه… و خیلی خوب می دونید که برای اینکه در کنکور موفق بشید باید از همه تایمتان نهایت استفاده را ببرید…

حالت دوم هم اینه که خدای نکرده رابطه تان به اتمام رسیده و یا در شرف به اتمام رسیدنه. خودمانی تر بگیم یعنی اینکه دچار شکست عشقی شده اید… خب در این حالت هم بدتر از حالت اول کلی زمان صرف خواهد شد به فکر و خیال و احیانا گریه و اینجور چیزا.

پس نتیجه گیری کلی اینکه چه رابطه تان خوب پیش برود و چه خوب پیش نرود، در هر دو حالت کلی زمان از دست خواهید داد…

 

پس چه کنیم؟

دوستان باز در اینجا هم ۳ تا حالت کلی داریم:

حالت اول:

دوست من، اگر هنوز وارد رابطه ای نشدی و فقط در فکر و خیالش هستی، بهت توصیه می کنم که دست نگهدار و بذارش واسه بعد کنکور. از قدیم هم گفته اند که بهترین راه علاج، پیشگیریه. اینجوری بعد کنکور هر دوتانون زمانتون خالی تره و بیشتر و راحت تر می تونین با هم وقت بگذرونین.

اگه خیلی فکرتون درگیره، سعی کنید که آهنگ عاشقانه گوش ندید و یا در کانال ها و پیج های مجازی عاشقانه نگردید. یا هر موقع فکرتون خیلی درگیر بود برین تو جمع خونواده و باهاشون گپ بزنین  تا فکرش از ذهنتون بپره. یا اینکه با یکی از دوستای صمیمی تون درد و دل کنین. و هزاران کار دیگه…

حالت دوم:

اگر توی رابطه هستین، سعی کنین که رابطتونو مدیریت کنین. یعنی چی؟؟؟

یعنی اینکه با همدیگه قرار بذارین که تو چه تایم هایی درس بخونین و تو چه تایم هایی با هم باشین یا به هم پیام بدین و صحبت کنین. البته به شرطی که تو تایم مطالعه دیگه حق ندارین به هر دلیلی هم که باشه به همدیگه پیام بدین یا زنگ بزنین…

اینجوری براتون بهتر خواهد شد و با انگیزه بیشتر درس میخونین، چون میدونین که بعد چند ساعت قراره که باهاش صحبت کنین.

حالت سوم:

حالت سوم هم این که خدای نکرده اگر رابطتون به انتها رسیده باشه…

دوست عزیز اول از همه بشینین و به آیندتون فکر کنین. بدونین که شما تو اول مسیر قرار دارین و با اتمام این رابطه، دنیا به آخر نرسیده. ثانیا به این فکر کنید که کنکور دارید. آزمونی که قراره کل مسیر زندگی آیندتونو مشخص کنه. پس الکی زانوی غم بغل نگیر و با ناراحتی و گریه کل تایم دوران کنکورتونو از دست نده. چون بعدا که کنکور برگزار بشه می فهمی که خیلی اشتباه بزرگی کردی… اون موقع هر چقدر هم افسوس بخوری دیگه فایده نداره…

برای اینکه فکرتون راحت بشه:

هرچی عکس و فیلم دارین پاک کنین. آهنگ و فیلم عاشقانه نبین. کادوهایی که برای هم گرفتین رو از جلوی چشمت برشون دار. پیامهاتونو پاک کنین. شماره هم دیگر رو پاک کنین تا چشمتون به اسمش نیوفته و دوباره بشینین فکر کنین. با یه دوست صمیمی درد دل کن. یا با خونواده بشین گپ بزنین. و ….

خب دوست عزیز، من همه حالت ها رو بهت گفتم. این خود تویی که تصمیم می گیری چیکار کنی…

 

صلاح مملکت خویش خسروان دانند.

آزموده را آزمودن خطاست.

 

 

دکتر مهدی نباتی

 

دکتر مهدی نباتی مدرس شیمی کنکور و دبیرستان متخصص شیمی آلی سنتز و فرمولاسیون دارو و طراحی دارو و محصولات آرایشی بهداشتی
تدریس خصوصی شیمی در تهران

 

 

تدریس خصوصی و نیمه خصوصی شیمی دبیرستان و کنکور در تهران

 

حتما ببینید

دکتر مهدی نباتی مدرس شیمی کنکور و دبیرستان متخصص شیمی آلی سنتز و فرمولاسیون دارو و طراحی دارو و محصولات آرایشی بهداشتی

تکنیک های جلوگیری از فراموشی درس ها در دوران کنکور

تکنیک های جلوگیری از فراموشی درس ها در دوران کنکور   شاید دیده باشین بعضی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code