جمعه , آبان ۹ ۱۳۹۹
آخرین خبرها

بزرگترین خطر کنکور ۱۴۰۰

شیمی کنکور

بزرگترین خطر کنکور ۱۴۰۰

 

امسال که کلاس ها اکثرا به صورت مجازیه و همین باعث تفاوت کنکور ۱۴۰۰ با کنکورهای قبلی شده است. یه زنگ خطر هم برای کنکوریای ۱۴۰۰ داره.

 

شاید برات پیش اومده باشه گاهی سر کلاس بودی و کلا حواست با دبیر نبوده! یعنی یا با دوستت صحبت کردی و یا کلا تو فکر بودی و … در نهایت آخر کلاس شده و دیدی هیچی گوش نکردی و انگار نه انگار سر کلاس بودی!

 

این اتفاق باعث میشه یه زمانی رو کاملا به بطالت بگذرونی و بعد دوباره مجبور بشی تایم بیشتری بذاری تا همون مطلب رو خودت از اول بخونی! در صورتی که اگه سر کلاس گوش بدی تایمی که نیازه تا خودت بخونی و بفهمی خیلی کم میشه! و این باعث میشه بتونی تو تایم کمتر حجم بیشتری رو بخونی و از رقبات جلوتر باشی.

 

این مورد تمرکز نداشتن سر کلاس قطعا سال های قبل هم بوده اما امسال خیلی بیشتره! چون کلاس ها اکثرا غیر حضوریه و کلی عوامل حواس پرتی مثل گوشی و … نزدیکت هست که ناخودآگاه ممکنه درگیرت کنند و تایم کلاس برات بی فایده باشه!

 

امسال استفاده مفید از تایمت خیلی مهمه. حواست باشه این عوامل حواس پرتی امسال باعث نشن مجبور بشی دوباره کاری کنی و همون درس که می تونستی حجم زیادیش رو سر کلاس یاد بگیری رو بخوای دوباره کلی وقت بیشتر به نسبت کسی که گوش کرده برای یادگیریش بذاری.

 

سعی کن موقع کلاس آنلاین حتما جزوه و نکته نویسی کنی تا یادگیریت فعال تر باشه و حتما عوامل حواس پرتی رو از محیط اطرافت دور کنی.

 

 

دکتر مهدی نباتی

 

دکتر مهدی نباتی مدرس شیمی کنکور و دبیرستان متخصص شیمی آلی سنتز و فرمولاسیون دارو و طراحی دارو و محصولات آرایشی بهداشتی
تدریس خصوصی شیمی در تهران

 

 

تدریس خصوصی و گروهی شیمی دبیرستان و کنکور در تهران

 

حتما ببینید

دکتر مهدی نباتی مدرس شیمی کنکور و دبیرستان متخصص شیمی آلی سنتز و فرمولاسیون دارو و طراحی دارو و محصولات آرایشی بهداشتی

بررسی کتاب های کمک آموزشی درس شیمی برای کنکور ۱۴۰۰

بررسی کتاب های کمک آموزشی درس شیمی برای کنکور ۱۴۰۰   در این مقاله می …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code