جمعه , تیر ۱۳ ۱۳۹۹
آخرین خبرها
خانه / مقالات انگیزشی / چگونه یک روز مثبت و موفقی داشته باشیم؟

چگونه یک روز مثبت و موفقی داشته باشیم؟

روشهایی برای داشتن یک روز موفق و مثبت

یکی از کارهایی که میتوانید انجام دهید تا مطمئن شوید که یک روز مثبت و موفق دارید، آگاهی داشتن از این مسئله است که صبح را چگونه آغاز میکنید.

متاسفانه بسیاری از مردم هرگز زمانی را برای بررسی اوقات صبحگاهیشان اختصاص نمیدهند.

یک صبح معمولی برای اکثر افراد تشکیل شده است از اینکه بلافاصله بعد از بیدار شدن از خواب، تلفن همراهشان را بردارند تا ایمیلها و شبکه های اجتماعیشان را چک کنند و خمیازه بکشند و هرگز خواهان تقویت احساسات مثبت ذهن و جسمشان قبل از آغاز روز کاری نباشند.

در این مقاله سعی شده است که تکنیکهایی مطرح بشوند که با انجام آنها میتوانید صبحتان را با سرحالی آغاز کنید و در نتیجه روز خوبی داشته باشید:

  • وقتی میخواهید به جایی بروید دو ساعت زودتر از خواب بیدار شوید: وقتی زود از خواب بیدار میشوید، رمان کافی دارید که به خودتان برسید و احساس بهتری داشته باشید و قبل از آنکه روز کاری حیرت انگیزتان رو به پایان برود، رمق دوباره پیدا کنید. دلیل اینکه این مسئله به عنوان اولین مورد مطرح شده این است که تقریبا غیر ممکن است که صبح را با سرحالی آغاز کنید؛ در حالی گه شتابزده هستید.
  • کتابی امیدبخش بخوانید: یکی از بهترین عادتهایی که میتوانید در برنامه صبحگاهیتان بگنجانید این است که سعی کنید هر روز به مدت نیم ساعت یک کتاب امیدبخش بخوانید. میتوانید این کار را ابتدا با ۱۰ تا ۱۵ دقیقه در هر ثبح شروع کنید و به تدریج ان را به روزی نیم ساعت برسانید. مهم نیست اگر یک کتاب یا وبلاگ معمولی را که روحیه بخش است میخوانید یا اینکه به یک کتاب صوتی گوش دهید. مطمئن شوید که زمانی را در صبحگاه به جای جستجوی بی فایده اخبار یا چک کردن ایمیلهایتان، یک کتاب روحیه بخش میخوانید. تقویت ذهنتان با پیامهای مثبت در اول صبح به شما کمک میکند که اعتماد به نفس پیدا کنید و انگیزه ای داشته باشید تا بتوانید صبحها از خانه بیرون بروید و از زندگیتان یک شاهکار بسازید.
  • شکرگزاری روزانه را تمرین کنید: مطالب زیادی درباره شکرگزاری روزانه و اهمیت آن نوشته شده است، اما درصد زیادی از مردم هنوز آن را انجام نمیدهند. دانستن اینکه چیز مهمی است و برایتان فایده دارد، با تمرین کردن آن به طور معمول دو مسئله متفاوت هستند. تحقیقات علمی نشان میدهد اشخاصی که شکرگزاری روزانه را انجام میدهند و آن را تمرین میکنند، انسانهای شادتری به نظر میرسند.
  • ورزش کنید: انجام حرکات ورزشی ترشح آندورفین را افزایش میدهد و کمک میکند که روزتان را با شادی آغاز کنید. در مقاله در نشریه نیویورک تایمز شرح داده شده است که انجام حرکات ورزشی، علاوه بر ساختن فکر بهتر، قدرت ذهن را نیز افزایش میدهند؛ بنابراین مهم نیست که شما چه کسی هستید و چقدر برنامه کاریتان فشرده است؛ تلاش کنید برای ایجاد یک صبح شاد هر روز ورزش کنید.

درباره‌ی Iranian Chemist

Iranian Chemist

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *