یکشنبه , شهریور ۳۰ ۱۳۹۹
آخرین خبرها

رفع مشکل نا امیدی و بی انگیزگی کنکوری ها

شیمی کنکور

رفع مشکل نا امیدی و بی انگیزگی کنکوری ها

 

یه موضوع عادی

ممکنه برای خیلیا پیش بیاد که یه مقطعی در دوران کنکور دچار استرس و نا امیدی بشن و برای یه مدتی قید درس رو بزنن. پس فکر نکنید که اتفاق عجیبیه و فقط برای شما میوفته. باید بدونید چطور با این حس برخورد کنید و به روند عادی درس خوندن برگردین. نگران نباشین در این مقاله بهتون میگم که چیکار کنین.

 

هر چی که آرومتون میکنه

مهم ترین نیاز شما اینه که تو آرامش فکر کنید. پس شرایط آروم شدن رو برای خودتون مهیا کنید. یکی با موزیک آروم میشه، یکی با قدم زدن یکی با ورزش کردن و غیره. هر کاری لازمه رو بکنید تا ذهنتون آروم بشه. حالا به ریشه نا امیدی فکر کنید. آیا به دلیل خستگی از درسه؟ آیا به دلیل نتیجه نگرفتنه؟ آیا به دلیل مشکلات خانوادگیه؟ یا هر مساله دیگه. منشا رو پیدا کنید تا بتونید دنبال راه حل بگردین.

اگه نا امیدی به دلیل نتیجه نگرفتنه، پس باید روند مطالعه خودتون رو آنالیز کنید. آیا روش های درست خوندن برای هر درس رو بلدید؟ آیا منابع خوبی دارید؟ آیا برنامه ریزی مدون و مناسب دارید؟ کی تونید با رفع مشکل نتیجه دلخواه هم بگیرید و دیگه دچار نا امیدی نشید.

 

نگاه به گذشته و آینده

اگه نا امیدی به دلیل خستگیه، بهتون میگم باید به دو جا نگاه کنید. یکی نگاه به گذشته و یکی نگاه به آینده. به مسیری که تا حالا اومدین نگاه کنید. به زحماتی که تا الان خودتون، خانواده تون و معلم ها و مشاور کشیدن فکر کنید، حیف نیستش که این همه زحمت هدر بره؟

حتما هدفی رو برای خودتون انتخاب کردین که برای کنکور استارت زدین. به لذت رسیدن به هدف فکر کنید و از این حس به عنوان نیروی محرکه و انگیزه برای مطالعه پر قدرت استفاده کنید.

 

دکتر مهدی نباتی

 

دکتر مهدی نباتی مدرس شیمی کنکور و دبیرستان متخصص شیمی آلی سنتز و فرمولاسیون دارو و طراحی دارو و محصولات آرایشی بهداشتی
تدریس خصوصی شیمی در تهران

 

 

تدریس خصوصی و گروهی شیمی دبیرستان و کنکور در تهران

 

حتما ببینید

دکتر مهدی نباتی مدرس شیمی کنکور و دبیرستان متخصص شیمی آلی سنتز و فرمولاسیون دارو و طراحی دارو و محصولات آرایشی بهداشتی

ده توصیه بسیار مهم به کنکوری ها

ده توصیه بسیار مهم به کنکوری ها   دیدین قبل امتحان های مدرسه قبل اینکه …

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x